Wybierz drukarnie Kraków

Jeśli kiedykolwiek odwiedzałeś drukarnie Kraków czy inną firmę poligraficzną, prawdopodobnie spotkałeś firmy, które opisują się jako drukarki offsetowe lub cyfrowe. Każda metoda ma zalety i wady dla klientów, dlatego warto wiedzieć, jakiego procesu używa firma poligraficzna.

1. Druk offsetowy.
Drukarnie Kraków stosują druk offsetowy korzystając ze specjalnych drukarek, które używają cienkich, elastycznych płyt pokrytych tuszem do drukowania wzorów na papierze lub kartonie. Ze względu na koszty związane z wykonaniem płyty na każde zamówienie, ta metoda jest najbardziej opłacalna w przypadku dużych serii jednego projektu. Większość drukarni w mieście Kraków zajmujących się drukiem offsetowym oferuje niedrogie drukowanie przy dużych nakładach (ponad 10 000 sztuk), ale pobiera wysokie opłaty za zamówienia o małej ilości. Praca związana z tworzeniem pojedynczych płyt oznacza również, że drukarki offsetowe mają znacznie dłuższy czas realizacji (zwykle około 5-7 dni, ale czasem dłuższy w zależności od liczby zamówień otrzymywanych przez firmę).

2. Druk cyfrowy.
Drukarki cyfrowe wykorzystują komercyjne maszyny atramentowe lub laserowe, które osadzają atrament na papierze lub kartonie w celu uzyskania obrazu. W przeciwieństwie do drukarek offsetowych drukarnie Kraków zajmujące się drukiem cyfrowym nie muszą poświęcać czasu na projektowanie i produkcję klisz drukarskich. Daje to drukarniom cyfrowym większą elastyczność i krótszy czas realizacji. W przypadku małych zamówień (mniejszych niż 1000 sztuk) drukarki cyfrowe są prawie zawsze tańsze niż drukarki offsetowe. Drukarki cyfrowe są w stanie znacznie szybciej realizować zamówienia. Druk cyfrowy umożliwia także klientom korzystanie ze zmiennych danych. Oznacza to, że każda pocztówka w zamówieniu może mieć nadrukowaną unikalną nazwę lub obraz. Jest to świetny sposób na spersonalizowanie pocztówek według odbiorców (i zwiększenie odsetka odpowiedzi na Twoje kampanie mailingowe).

Oczywiście proces drukowania nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze drukarni poligraficznej, ale wiedza o tym, który proces firma poligraficzna stosuje, może ułatwić ten wybór.