Hurtownia zabawek ekologicznych

Ile razy słyszałeś historie o wycofaniu popularnej zabawki z miejsca jakim jest hurtownia zabawek? Często te niepokojące raporty przychodzą w trakcie lub po pracowitych sezonach wakacyjnych i powodują zmartwienie konsumentów, zwłaszcza rodziców. W wielu z tych przypadków zabawki są wycofywane, ponieważ zawierają niebezpieczne materiały syntetyczne, które mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu dziecka. Puzzle mogą zawierać formaldehyd, czynnik rakotwórczy.

Zabawki plastikowe, które możesz kupić w miejscu jakim jest hurtownia zabawek, zawierają chemiczne zmiękczacze, które mogą powodować problemy hormonalne. Podobnie misie zawierają środki zmniejszające palność i mogą również zapobiegać naturalnemu rozwojowi dziecka. Chociaż toksyny są obfite w produktach sprzedawanych dorosłym, problem nie stanowi tak poważnego i bezpośredniego zagrożenia. Dorośli mają dojrzałe ciała i układy wewnętrzne, a także większą masę ciała, i często wymagają długotrwałego narażenia na objawy. Z drugiej strony dzieci mają małe ciała, a ich delikatne organizmy nie rozwinęły jeszcze odporności na szkodliwe substancje. Z tego powodu agencje rządowe i organizacje prywatne priorytetowo oceniają bezpieczeństwo zabawek dla dzieci.

Zabawki plastikowe.
Kolejny problem z zabawkami kupowanymi w miejscu jakim jest hurtownia zabawek, dotyczy wszystkich na sklepów świecie. Wspólne materiały, takie jak PCV, od dziesięcioleci są składowane na wysypiskach i wysypiskach śmieci. Podczas procesu degradacji wydzielają szkodliwe opary i inne toksyny, które zanieczyszczają glebę, powietrze i wodę. Wiele organizacji zdrowotnych i grup aktywistów, takich jak Greenpeace, prowadzi kampanię przeciwko stosowaniu PCW w celu zmniejszenia liczby ludzi na świecie, którzy są poszkodowani przez dioksyny. Testy przeprowadzone przez niezależne laboratoria sugerują, że praktycznie wszystkie niebezpieczne materiały używane obecnie do produkcji zabawek, które dzisiaj można kupić w hurtowni zabawek ekologicznych można zastąpić bezpiecznymi i przyjaznymi dla środowiska materiałami. Zanim to nastąpi, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wybrać zabawki, które będą bezpieczne dla twoich dzieci i świata.