Wybierz właściwy rozmiar na peruki naturalne

Określenie właściwego rozmiaru peruki jest niezbędne przy zakupie peruki o naturalnym wyglądzie. Często zbyt duża treska wyraźnie przypomina perukę, a osoba nosząca może nawet martwić się jej zsunięciem z powodu luźności. Podobnie, zbyt mała peruka naturalna wygląda równie fałszywie jak duża. Są również nieprzyjemnie ciasne i mogą powodować obolałe miejsca z powodu ich restrykcyjnego dopasowania. Aby wybrać odpowiedni rozmiar jakie powinny mieć peruki naturalne, użytkownicy powinni mierzyć wokół głowy od linii włosów na czole, za uszami i wokół karku. Powinny one następnie mierzyć od linii włosów, nad czubkiem głowy, do podstawy głowy z tyłu. Trzeci pomiar, który należy wykonać, to od ucha do ucha, powyżej czubka głowy.

Korzystanie z tych trzech pomiarów i poniższej tabeli pozwoli użytkownikom wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar peruki naturalnej. Ponieważ nie wszyscy pasują do tych samych gołębich dziur, jeśli chodzi o wymiarowanie, niektóre osoby mogą nie znaleźć rozmiaru, który idealnie pasuje do wszystkich trzech ich wymiarów. W takim przypadku użytkownik powinien wybrać peruki naturalne o rozmiarze, który pasuje do największego pomiaru.

Konstrukcja czapki peruki naturalnej – wielu błędnie uważa, że ​​metoda budowy czapki jest nieistotna, ponieważ czapka opiera się o głowę na wewnętrznej stronie peruki i nie jest wyraźnie widoczna. Jednak budowa nasadki jest w rzeczywistości bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze naturalnie wyglądającej peruki. Źle skonstruowana peruka naturalna lub ta o mniej korzystnej metodzie budowy będzie wyglądać jak peruka, pomimo jej odpowiedniego stylu i rozmiarów. Z drugiej strony dobrej jakości peruki naturalne, dobrze zbudowane często wygląda jak pełna głowa z naturalnych włosów. Metoda budowy czapki wpływa również na zdolność użytkownika do stylizacji peruki.