Wiercenie betonu młotowiertarką

Młotowiertarka uderza w tłok napędzany wałem korbowym. Tłok jeździ w cylindrze i wytwarza ciśnienie powietrza podczas jazdy do przodu, a to właśnie ciśnienie powietrza napędza mechanizm młota. Młoty obrotowe zapewniają znacznie więcej energii uderzenia niż wiertarki udarowe, które mogą wykonać wiercenie betonu. Są znacznie trwalsze i są preferowanym narzędziem profesjonalistów zajmujących się wierceniem w betonie i marmurze. Kolejną dużą zaletą jest to, że większość młotów obrotowych ma trzy ustawienia: tryb wiercenia, wiertarka udarowa lub po prostu młotek, dzięki czemu mogą działać jak mini młot pneumatyczny. Oczywiście młot obrotowy kosztuje więcej niż wiertło udarowe które umożliwi wiercenie betonu, ale więcej na ten temat później.

Wiertarka udarowa jest idealna do lekkiego muru i wiercenia betonu. Najlepiej sprawdza się przy wierceniu otworów w cegłach, zaprawach i blokach betonowych. Ale może również poradzić sobie z okazjonalną dziurą w wylanym betonie. Nie trzeba wydawać ton pieniędzy na wiertła udarowe, ale droższe wiertła są zwykle wyposażone w najwyższej jakości końcówki z węglików spiekanych, a końcówki są mocniej przymocowane do trzonu wierteł, co zmniejsza pękanie podczas intensywnego użytkowania.

Najpopularniejszym rodzajem uchwytu na półkach w centrach domowych jest dzisiaj SDS-Plus. Bity SDS-Plus mają rowki na trzonkach, które bezpiecznie blokują się w uchwycie, ale umożliwiają ruch wiertła do przodu i do tyłu niezależnie od uchwytu. Są bardzo łatwe do wkładania i wyjmowania – nie są wymagane żadne narzędzia. Niektóre z naprawdę dużych młotów obrotowych mają podobny system, ale większy o nazwie SDS-Max. Istnieje kilka marek, które mają zastrzeżone systemy, więc upewnij się, że kupiony bit pasuje do używanego narzędzia. Po ustawieniu na tryb młota, młoty obrotowe mogą być używane do wszelkiego rodzaju zadań, a do wykonania tych zadań jest mnóstwo załączników.

Dłuto do skalowania: przeznaczone do usuwania rdzy, betonu i odprysków spawalniczych. Jeśli posiadasz już młot udarowy i szukasz wytrzymałej wiertarki do wiercenia dużych otworów w drewnie lub mieszania mieszanki, rozważ zakup adaptera uchwytu. Ten adapter pozwala używać wierteł z gładkim chwytem, ​​pił otworowych i mieszadeł. Pamiętaj tylko, aby zachować ustawienie w trybie wiercenia, w przeciwnym razie możesz zniszczyć uchwyt i wiercenie betonu się nie powiedzie.