Zagęszczanie keratynowe włosów

Posiadanie płaskich, delikatnych włosów może być poważną walką, ale nie musi tak być ponieważ istnieje zagęszczanie keratynowe. Dzisiaj dzielimy się wskazówkami i sztuczkami, aby nauczyć Cię, jak zagęszczać włosy – a przynajmniej sprawić, by wyglądały trochę grubiej.

Co powoduje delikatne włosy? Wiele osób rodzi się z delikatniejszymi włosami, po prostu z powodu ich genetyki. Ale dla niektórych włosy mogą z czasem stać się cieńsze i cieńsze. Niektóre z najczęstszych przyczyn? Przetwarzanie kolorów i obróbka chemiczna. Przetwarzanie kolorów i wiele innych zabiegów chemicznych, rozkładają białka we włosach i powodują ich wypłukiwanie. Wynik? Włosy tracą masę i stają się cieńsze, bardziej płaskie … wiotkie i pozbawione życia, co często sprawia, że musisz wykonać zagęszczanie keratynowe swoich włosów by odzyskały piękny blask. Typowe cienkie, drobne błędy włosów Osoby z cienkimi, cienkimi włosami mogą również zaostrzyć problem z niewłaściwym systemem pielęgnacji włosów i ich zagęszczania keratynowego. Ważne jest, aby umyć włosy, gdy stają się tłuste. Niektóre osoby o cienkich włosach nie mają wystarczająco szamponu, ponieważ wpadają w panikę, gdy widzą włosy w odpływie prysznicowym. Okresowe zrzucanie włosów jest naturalne. Odrośnie, dopóki utrzymasz czystą skórę głowy i użyjesz odpowiedniego szamponu. TO JEST KLUCZOWE. Być może zdecydowałeś się na „zdrowe” podejście do pielęgnacji włosów z organicznym / naturalnym szamponem. I choć zdecydowanie brzmią dobrze, wiele „naturalnych” środków utrzymujących, że środki powierzchniowo czynne powodują gromadzenie się i są trudne do usunięcia. Te składniki mogą gromadzić się na skórze głowy i blokować mieszek włosowy, powodując wypadanie włosów i zapobiegając ich wzrostowi.

Organiczne szampony też nie są jedynym winowajcą. Każdy szampon, który obiecuje zrobić coś innego niż czyste (czy to zagęścić włosy, czy zwiększyć objętość) zawiera składniki, które pozostają w tyle. Dodanie tych dodatkowych składników do formuł szamponu przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ zostały one zaprojektowane tak, aby nie spłukiwać, dzięki czemu mogą przylgnąć do włosów. Nieoczyszczające składniki powszechnie występujące w szamponach (silikony, środki kondycjonujące, olejki, parabeny) pozostawiają na włosach film, który sprawia, że ​​stają się matowe, obciążone i ponownie mogą powodować wypadanie włosów – a wówczas będzie trzeba wykonać zagęszczanie keratynowe za pomocą pasm sztucznych włosów lub preparatów zagęszczających.