Obuwie do tańca towarzyskiego – jakie wybrać?

Bez względu na to, jaki styl tanecznych butów kupujesz, najważniejsze jest to, że mają zamszową podeszwę. Umożliwi to Twoim stopom swobodne ślizganie się po parkiecie i zapewni lepszą kontrolę nad stopami podczas skręcania i przesuwania się. Buty, które nosisz na co dzień, są zaprojektowane tak, aby zapewnić przynajmniej pewną przyczepność, ale utrudnią ci tańczenie tylko wtedy, gdy przyczepią się do podłogi.

Jak obuwie do tańca towarzyskiego powinno pasować do twoich stóp?
Oprócz upewnienia się, że wybrane buty mają zamszowe podeszwy, musisz upewnić się, że są odpowiednio dopasowane. Powszechnie stosowana zasada zapewniania kciuka przestrzeni pomiędzy końcem najdłuższego palca a końcem buta nie ma zastosowania do zakupów obuwia tanecznego.

Obuwie do tańca towarzyskiego powinno być wygodne – nie tak ciasne, że odczuwasz ból – ale twoje buty zdecydowanie nie powinny się zsuwać. Styl i kolor butów do tańca Kobiety powinny pomyśleć o tym, czy chcą mieć buty z odkrytymi palcami. Oczywiście obuwie do tańca towarzyskiego z zamkniętymi palcami lepiej ochroni twoje palce, podczas gdy buty z odkrytymi palcami utrzymują je narażone i narażone na nadepnięcie stopami partnera do tańca. Pod względem koloru męskie buty do tańca są tradycyjnie czarne, a damskie – tradycyjnie w kolorze cielistym. Ale jeśli tańczysz tylko dla zabawy, możesz łatwo znaleźć bardziej stylowe buty pasujące do poszczególnych strojów.

Cena jaką możesz zapłacić za obuwie do tańców towarzyskich i baletu?
Możesz znaleźć tańsze buty niższej i wyższej klasy, a cena może się znacznie różnić. Chociaż możesz łatwo znaleźć parę butów do tańca online za jedyne 300 złotych, oczywiście nie dostaniesz takiego samego rodzaju wydajności, trwałości i długowieczności, jak w przypadku pary butów do tańca o wartości 400 złotych. Biorąc to pod uwagę, można znaleźć dobrze wykonane buty do tańca za 500 do 1000 polskich złotych.