Armatura AKPIA w Twoim domu

Istnieje jednak kilka przedmiotów, które wpadają w szary obszar, takich jak karnisze, żaluzje, półki i szafki na ścianach. Chociaż te przedmioty nie wypadną do działu jakim jest armatura AKPIA, jeśli wywrócisz dom do góry nogami, większość z nich jest przymocowana tylko za pomocą gwoździa lub kilku śrub i nadal może być klasyfikowana jako wyposażenie. Z drugiej strony oprawy oświetleniowe są ogólnie klasyfikowane jako oprawy, ale nie musi to oznaczać, że zostaną pozostawione po zakończeniu.

Sprzedawca nieruchomości może zdecydować się na zabranie ze sobą opraw oświetleniowych, ale są prawnie zobowiązani do zastąpienia ich oprawą sufitową, uchwytem żarówki i żarówką. Muszą również pozostawić oprawę oświetleniową w bezpiecznym stanie, więc nie jest dla nich opcją pozostawienie przewodów pod napięciem zwisających z sufitu!

Ostatecznie pogląd jednej osoby na to, co jest klasyfikowane jako osprzęt, a co jest klasyfikowane jako armatura AKPIA, może się bardzo różnić od poglądu innej osoby. Może to skutkować nieporozumieniami podczas procesu przenoszenia lub może nawet spowodować nieprzyjemną niespodziankę dla kupującego po zakończeniu, gdy przybędą do nowego domu, aby znaleźć pozbawiony rzeczy, których spodziewali się po sobie.

Właśnie dlatego formularz dopasowania i treść jest tak ważny. Jest to formularz, który jest wypełniany przez sprzedawcę, aby potwierdzić dokładnie, co zrobi i nie pozostawi po sobie sprzedaży po zakończeniu sprzedaży. Formularz: Armatura AKPIA i treść (znany również jako TA10) został utworzony przez Rząd i jest dostępny do pobrania z ich strony internetowej. Jeśli sprzedajesz nieruchomość, Twój prawnik przekazujący ci również dostarczy jej kopię. Formularz jest podzielony na 11 sekcji, obejmujących wszystkie podstawowe elementy wyposażenia, oprawy oświetleniowe, zasłony, dywany, meble, półki i wszystko, czego można oczekiwać w większości domów, w tym musi to być też armatura AKPIA. Sprzedawca musi następnie przejść przez nieruchomość, pokój po pokoju i stwierdzić, czy każdy z tych elementów zostanie uwzględniony lub wykluczony w sprzedaży nieruchomości.