Obozy narciarskie – zapisz się na prywatne lekcje

Obozy narciarskie oferowane przez Sporteum nauczą Cię profesjonalnej jazdy na nartach i snowboardzie. Aby zapewnić stabilną postawę, najpierw określ swoją pozycję stojącą i odpowiednio skonfiguruj wiązania. Jeśli stoisz z lewą stopą do przodu, twój styl snowboardowy jest znany jako „zwykły”, natomiast jeśli stoisz z prawą stopą do przodu, twój styl jest „głupkowaty”. Przy pomocy małej sztuczki możesz ustalić, która pozycja jest dla Ciebie odpowiednia. Bez snowboardu poproś przyjaciela, aby cię lekko popchnął od tyłu, gdy się go nie spodziewasz. Stopa, którą przesuwasz się do przodu, aby zachować równowagę, będzie twoją przednią stopą na snowboardzie. Teraz spróbuj znaleźć równowagę na snowboardzie, wykonując kilka ćwiczeń na poziomym terenie. Mocuj jedną stopę na raz, a następnie obie stopy w wiązaniu i stań na desce – zrelaksowany, wyprostowany, z lekko ugiętymi kolanami. Kiedy poczujesz się komfortowo, stań na miękkim śniegu razem z deską i przygotuj się na nieprzyjemną część nauki snowboardu – spadanie. Kiedy upadniesz do przodu, uklęknij, zaciśnij pięści i przerwij upadek przedramionami na krótko przed wylądowaniem. Upadek jest nieco trudniejszy – ale obozy narciarskie z pewnością przygotują Cię nie tylko do jazdy ale i hamowania.

Gdy będziesz już mógł stać bezpiecznie i ćwiczyć spadanie, możesz ćwiczyć technikę hulajnogi z jedną stopą w wiązaniu, na przykład podczas nauki jazdy na nartach. To działa? Potem nadszedł czas, aby trafić na stoki, ale najlepiej nauczyć się tego na obozach narciarskich . Być może masz kogoś, kto trzyma rękę przy pierwszych próbach na stoku. Stań plecami na zboczu i przesuń ciężar na tylną krawędź. Teraz delikatnie odsuń ciężar od tylnej krawędzi, aby poruszyć deską. Możesz kontrolować prędkość poprzez umieszczenie większej (= wolniej) lub mniejszej masy (= szybszej) na tylnej krawędzi. Wypróbuj to! Następnie powtórz to samo ćwiczenie skierowane w stronę stoku i przedniej krawędzi, a następnie w końcu po obu stronach bez wsparcia.

Gotowy na swój pierwszy szus na śniegu? Zapisz się na obozy narciarskie  i znajdź łagodny stok z biegiem w górę, który cię spowolni. Ponownie stań plecami na zboczu, opierając się o tylną krawędź. Powinieneś być skierowany w dół. Teraz delikatnie rozłóż ciężar od tylnej krawędzi i zdejmij go z przedniej stopy. Twoja deska ześlizgnie się i skręci w linię upadku.