Ocieplenie poddasza Warszawa

Jak instalowana jest izolacja z włókna szklanego?
Izolacja z włókna szklanego w celu ocieplenia poddasza Warszawa jest dostępna w postaci płatów lub rolek o różnych grubościach i długościach, które należy następnie przyciąć do montażu. Aby uzyskać najwyższy poziom izolacji, włókno szklane należy ostrożnie przeciąć, aby jak najściślej przylegało do przeszkód, takich jak gniazdka elektryczne. Ten proces jest trudny w przypadku niektórych instalacji i zajmuje dużo czasu. Chociaż w celu szybkiej izolacji włókno szklane można łatwo zainstalować bez profesjonalnej pomocy, najwięcej korzyści odniesie, jeśli profesjonalista wykona zadanie. Włókno szklane może podrażniać gardło i skórę, dlatego noś odzież ochronną. Kup maskę z dwoma paskami przeznaczoną do izolacji z włókna szklanego (przykładem jest 3M nr 8210) i noś czapkę, rękawiczki, koszulę z długim rękawem i gogle, aby ukryć włókna przed oczami.

Koszt izolacji z włókna szklanego vs. pianka natryskowa powodująca ocieplenie poddasza Warszawa:
Ogólnie rzecz biorąc, izolacja z pianki natryskowej w celu jakim jest ocieplenie poddasza Warszawa kosztuje dwa do trzech razy więcej niż izolacja z włókna szklanego. Izolacja z włókna szklanego kosztuje około 0,40 złotych za stopę kwadratową. Piana natryskowa na ocieplenie poddasza Warszawa może być znacznie droższa, ale może prowadzić do większych oszczędności kosztów ogrzewania i chłodzenia. Kosztuje około 3 złotych za stopę kwadratową, o grubości 3 cali. Biorąc pod uwagę złożoność procesu instalacji izolacji z pianki natryskowej na poddaszu, koszt jej instalacji jest również znacznie wyższy niż w przypadku włókna szklanego.

Piana natryskowa trwa jednak przez całe życie i może być stosowana w zakamarkach takich jak poddasze, które nie są odpowiednie dla włókna szklanego. Ze względu na wyższą efektywność energetyczną i niższe rachunki za media okres zwrotu w celu zrekompensowania wyższych kosztów izolacji z pianki natryskowej szacuje się na 5 do 7 lat w chłodniejszych klimatach, takich jak np. Warszawa.