Osuszanie budynków Gdańsk, Gdynia

Łatwo jest dostrzec mokre obszary na powierzchniach ścian, ale jak stwierdzić, czy płyta gipsowo-kartonowa jest mokra pod powierzchnią, nie zawsze jest oczywiste. Zaufaj swojej kontroli wzrokowej, aby określić ogólną lokalizację uszkodzenia spowodowanego przez wodę, ale zmierzyć zasięg problemu z miernikiem wilgotności. Każdy odczyt powyżej 1 procent lub poza zieloną strefą miernika wskazuje na uszkodzony materiał płyt kartonowo-gipsowych. czytnik wilgoci Wskazówka dotycząca zasilania: Ułatw kontrolę i skróć czas suszenia, przenosząc wszystko poza pomieszczenie. Upewnij się, że dywan i wyściółka nie są uszkodzone przez wodę, i w razie potrzeby wyciągnij je i wykonaj osuszanie budynków.

Jeśli z łatwością dostrzeżesz wilgoć, ściany są prawdopodobnie pomalowane jedną lub dwiema warstwami farby płaskiej lub półbłyszczącej. Te wykończenia nie uszczelniają wilgoci w płytach kartonowo-gipsowych, co ułatwia suszenie. Obszary pokryte tapetą winylową, emalią o wysokim połysku lub więcej niż jedną warstwą płyty ściennej schną znacznie dłużej i mogą wymagać profesjonalnej uwagi. Wskazówka: usuń listwy przypodłogowe i wykończenia, aby przyspieszyć proces jakim jest osuszanie budynków i uważaj na ewentualne oznaki potencjalnego wzrostu pleśni.

Profesjonalne osuszacze do ścian można wypożyczyć w lokalnym sklepie z narzędziami. Prawdopodobnie nie masz ciężkiego sprzętu do przenoszenia powietrza niezbędnego do tego rodzaju pracy, ale możesz wypożyczyć głośne wentylatory i duże osuszacze w centrach remontowych. Wyjaśnij swój projekt pracownikom sklepu i zapytaj o specyfikację sprzętu. Potrzebujesz osuszacza, który generuje temperatury około 115 stopni Fahrenheita przy wilgotności względnej nie większej niż 14 procent.

Spraw, aby pomieszczenie było jak najbardziej szczelne, przyklejając folię do drzwi i okien. Odpal sprzęt, uważnie obserwuj kolekcję osuszacza i regularnie sprawdzaj postępy za pomocą miernika wilgotności. Średnio całkowite wyschnięcie mokrej suchej zabudowy zajmuje trzy dni.

Uruchom miernik wilgotności po raz ostatni, aby mieć pewność, że ściany z blachy skalnej są całkowicie suche. Gdy masz pewność, że zadanie jakim jest osuszanie budynków zostało zakończone, pomaluj uszkodzoną płytę gipsowo-kartonową cienką warstwą podkładu na bazie alkoholu lub oleju. Wtapiaj się w okoliczne obszary, które nie wymagają odmalowania, i pozostaw do wyschnięcia. Powtórz proces przygotowawczy, a następnie wykończ zapisaną teraz płytę gipsową świeżą warstwą farby.

Jeśli natychmiast usuniesz wilgoć, zwykle możesz wysuszyć mokrą płytę gipsową z dobrymi wynikami. Jeśli masz poważne szkody, zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się restauracją. Niektóre projekty są po prostu zbyt duże, aby je rozwiązać samodzielnie.
• Upewnij się, że odkryłeś pierwotną przyczynę szkód spowodowanych przez wodę. W razie wątpliwości wezwij eksperta, zanim sytuacja się pogorszy.
• Uszkodzenie wody przez płytę gipsową może stworzyć środowisko, które rodzi toksyczną czarną pleśń. Jeśli ktoś w twoim domu zajmuje się poważnymi problemami zdrowotnymi, pozwól certyfikowanym specjalistom zająć się procesem suszenia.