Kamień dekoracyjny na elewację – jakie metody układania wybrać?

„Plateau” – metoda szeroko stosowana przy wykańczaniu cokołów. Najczęściej więc obramowane narożniki i inne elementy elewacji. Tutaj używane są prostokątne i kwadratowe kamienne płytki, których końce są przetwarzane jako kamień dekoracyjny na elewację. Boki produktów powinny być proporcjonalne, ale wymiary wymiarów różnią się (wielokrotności 5 cm). Powierzchnia nie może sobie poradzić, więc będzie miała pokruszony relief. Podszewka „Plateau” zwykle wykorzystuje wapień, marmur, łupek, piaskowiec i piaskowiec kwarcytowy i dzięki niej kamień dekoracyjny na elewację się trzyma.

Shakhriyar jest dość popularnym sposobem, ponieważ ma przystępny koszt i łatwość instalacji kamienia dekoracyjnego na elewację. Dla niej warto kupić prostokątne, równej wysokości produkty z wykończonymi krawędziami i rustykalnym drewnem. Możesz wybrać surową, polerowaną lub polerowaną powierzchnię. Ta metoda podszewki jest najkorzystniejsza w przypadku materiału o surowej powierzchni.

Assol, czyli wolumetryczna i niepowtarzalna okładzina, wykonywana za pomocą długich i cienkich prostokątnych wyrobów z kamieni matrycowych to idealny kamień dekoracyjny na elewację. Jest to raczej płaskorzeźba, wykonana z łupków i piaskowców. „Rondo” to motyw morski. Materiały okładzinowe to „zaokrąglone” (polerowane, rzeczne / morskie) kamienie o różnych kształtach i rozmiarach. Jako materiały powszechnie stosuje się wapień, piaskowiec, kwarcyt i łupek.