Czy pieluchy bambusowe hurt są biodegradowalne?

Większość ludzi myśli, że pomaga środowisku, używając biodegradowalnych lub ekologicznych pieluch z bambusa kupowanych hurtowo. Chociaż te pieluchy bambusowe hurt są zazwyczaj wolne od chemikaliów i dlatego są zdrowsze dla Twojego dziecka niż zwykłe pieluchy jednorazowego użytku, nie są tak dobre dla środowiska, jak się wydaje. W rzeczywistości w ogóle nie ulegają biodegradacji na składowisku!

„Ekologiczny” i „zielony” to popularne terminy marketingowe używane przez firmy, aby ludzie czuli się dobrze podczas kupowania ich produktów. Być może płacisz więcej za drogie pieluchy, które nie robią nic więcej dla środowiska niż tańsze, nieulegające biodegradacji artykuły jednorazowego użytku. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ekologicznych pieluchach i dlaczego pieluchy materiałowe mogą być lepszym wyborem dla rodzin dbających o środowisko.

Po pierwsze, ważne jest, aby odróżnić pieluchy kompostowalne od biodegradowalnych, takich jak pieluchy bambusowe hurt. Kompostowalne pieluchy rozkładają się na materiały organiczne, które stają się składnikami odżywczymi w glebie. Z drugiej strony, biodegradowalne pieluchy bambusowe hurt są równie dobre – ten termin oznacza, że ​​pieluszka z czasem rozpadnie się na mniejsze kawałki. Pieluchy bambusowe hurt biodegradowalne niekoniecznie są kompostowalne i mogą po prostu rozpadać się na małe kawałki, które nigdy nie rozkładają się na materiały organiczne.