Morski, drogowy czy fracht lotniczy z Chin?

Chociaż fracht lotniczy z Chin jest najmniej opłacalnym sposobem wysyłki frachtu, jest szybszy niż inne rodzaje przesyłek. Typowy czas wysyłki frachtu morskiego z Chin do Polski wynosi od 20 do 30 dni, podczas gdy ładunek lotniczy dotrze do miejsca przeznaczenia w ciągu zaledwie kilku godzin. Stawka pobierana za fracht lotniczy z Chin jest określana głównie według wagi i objętości. Inne czynniki, które mogą również wpływać na cenę za fracht lotniczy z Chin, obejmują dopłaty paliwowe, dopłaty za bezpieczeństwo, opłaty za transfer lotniskowy, opłaty manipulacyjne oraz opłaty za odbiór i dostawę.

Fracht morski z Chin- Fracht morski jest zdecydowanie najczęstszą formą transportu. Stanowi 90% całej wysyłki. Chociaż jest to stosunkowo powolny środek transportu, jest opłacalny i może przewozić dużą objętość i wagę. Podobnie jak w przypadku frachtu samochodowego, możesz wysyłać swoje ładunki morskie lub oceaniczne w całokontenerowych (FCL) lub drobnicowych (LCL).

Stawki frachtu morskiego z Chin są generalnie określane na podstawie ilości przesyłek, niezależnie od wagi. Jednak w przypadku wyjątkowo ciężkich towarów może być konieczne uwzględnienie wagi. Inne czynniki decydujące o cenie obejmują dopłaty celne, opłaty za kontenerową stację frachtową (opłaty konsolidacyjne tylko dla LCL), opłaty manipulacyjne, pośrednictwo celne, ubezpieczenie, opłaty za wyznaczanie trasy i opłaty za akcesoria.

Poznawanie stawek frachtowych na trasie Chiny – Polska — Zapoznanie się ze światem logistyki i spedycji wymaga czasu. Oprócz stawek frachtowych, wiele dodatkowych opłat jest dość powszechnych, takich jak opłaty przewoźnika, opłaty zewnętrzne, przedpłata.