Po co montowane są pokrywy żelbetowe z otworem?

Jako firma montująca pokrywy żelbetowe z otworem dokładnie sprawdzamy wszystkie odsłonięte konstrukcje żelbetowe, które są częścią budynku. Ocena stanu balkonów z betonu licowego jest głównym elementem naszych badań FISP i badań przegród zewnętrznych budynków. Balkony zapewniają mieszkańcom budynku przestrzeń życiową na zewnątrz i są bardzo poszukiwanymi udogodnieniami na rynku nieruchomości, budynków z żelbetu.

Chociaż balkony mogą zapewnić wiele korzyści, mogą prowadzić do długotrwałych problemów z naprawami, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Podczas naszych oględzin często obserwujemy pęknięcia i odpryski na betonowych obwodach balkonów i polecamy pokrywy żelbetowe z otworem. Te pęknięcia i odpryski są często spowodowane nieodpowiednią ilością otuliny betonowej na zbrojeniu balkonu. „Otulina betonowa w żelbecie to najmniejsza odległość między powierzchnią osadzonego zbrojenia a zewnętrzną powierzchnią betonu”. Pokrywy żelbetowe z otworem chronią zbrojenie przed korozją, izoluje stal przed ekstremalnymi temperaturami, takimi jak ogień, i zapewnia aktywne zaangażowanie zbrojenia bez poślizgu pod obciążeniem.

Otulina żelbetowa ma kluczowe znaczenie dla ochrony stali zbrojeniowej przed korozją wywołaną wpływem środowiska. Gdy stalowe zbrojenie nie zostanie odpowiednio umieszczone lub zabezpieczone przed środowiskiem, zacznie korodować z powodu utleniania, dlatego konieczna jest pokrywa żelbetowa z otworem.