Dorabianie kluczy samochodowych i kluczy do domu

Nie rób kopii kopii kopii – dorabianie kluczy samochodowych tak nie działa. Jak dokładny jest klucz, który należy skopiować? Gdy klucze są zużyte, należy je rozszyfrować przed wycięciem kopii. Kluczowy wskaźnik pokazany na środkowym zdjęciu po prawej stronie został użyty do określenia głębokości oryginalnych cięć. Zasadniczo jednak nie należy wykonywać duplikatu klucza bez oryginału pod ręką – dorabianie kluczy samochodowych tylko wtedy ma sens gdy w szufladzie leży oryginał.

Jeszcze raz spójrz na kolaż. Po odszyfrowaniu klucza Tim zdecydował się użyć obcinacza do kluczy „Blue Punch”, pokazanego na dwóch zdjęciach w prawym dolnym rogu. Przesunął prowadnicę, aby wybrać głębokość cięcia, a następnie wcisnął klucz, jedno nacięcie na raz. Ta standardowa maszyna ślusarska jest łatwa w użyciu, dokładna i niezawodna.

Ile czasu zajmuje dorabianie kluczy samochodowych? Profesjonalny ślusarz oferujący  dorabianie kluczy samochodowych może dokładnie skopiować standardowy klucz w ciągu zaledwie kilku minut. Powielanie bardziej skomplikowanego klucza może zająć do 25 minut. Czas potrzebny na skopiowanie klucza może zależeć od tego, gdzie idziesz, aby skopiować klucz.