Insieme – ośrodek terapii uzależnień

Jak leczy ośrodek terapii uzależnień? Często nasze działania przynoszą zarówno ulgę, jak i przyjemność. Na przykład zjedzenie dobrego posiłku, gdy jesteśmy głodni. Z neurobiologicznego punktu widzenia przyjemność i łagodzenie cierpienia są ze sobą ściśle powiązane i mogą być powiązane z uzależnieniem. Ulga i przyjemność są pośredniczone przez cztery główne substancje chemiczne: endorfiny, dopaminę, serotoninę i oksytocynę. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i endokannabinoidy mogą być również zaangażowane w układ nagrody w mózgu – aby uwolnić się od uzależnień warto odwiedzić ośrodek terapii uzależnień.

Cierpienie może być biologiczne (ból fizyczny, głód i zmęczenie), emocjonalne (strach, niepokój, samotność, depresja i złość) i duchowe (brak radości, podziwu, szacunku i wdzięczności lub poczucia połączenia z czymś większym) niż my). W ośrodku terapii uzależnień dowiesz się więcej na ten temat.

Substancje (leki, alkohol itp.) i zachowanie (zakupy, seks, gry wideo itp.) mogą złagodzić cierpienie/ból i zapewnić przyjemność.

Jeśli jesteś genetycznie wrażliwy, doświadczenie przyjemnej nagrody powoduje nadmierną stymulację składnika napędowego systemu nagrody w mózgu. Wynik? Jeszcze silniejsze pragnienie substancji lub zachowania wywołującego przyjemność, które często prowadzi do intensywnych zachcianek i kompulsji. Jeśli tracimy kontrolę i działamy pod wpływem tych przymusów na naszą szkodę, zaangażowaliśmy się w proces uzależniania od jakiego uwolni Cię ośrodek terapii uzależnień.