Faktoring dłużny może być łatwiejszy do zakwalifikowania się w porównaniu z innymi opcjami finansowania!

Faktoring dłużny może być łatwiejszy do zakwalifikowania się w porównaniu z innymi opcjami finansowania działalności gospodarczej. Zamiast polegać wyłącznie na tradycyjnych wymaganiach dotyczących pożyczek biznesowych, firmy faktoringowe zwykle koncentrują się w większym stopniu na zdolności kredytowej i reputacji klientów, co oznacza, że start-upy i firmy ze złym kredytem mogą się zakwalifikować.
Ponadto, ponieważ faktury zabezpieczają Twoje finansowanie, firmy faktoringowe zwykle nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia fizycznego. Pozwala to chronić swoje aktywa i jest szczególnie przydatne w przypadku nowszych firm, które mogą nie mieć większych aktywów do zaoferowania. Faktoring zadłużenia zmniejsza Twój zysk, ponieważ otrzymujesz mniej niż całkowita kwota warta faktury.
Chociaż firmy faktoringowe mogą pobierać opłaty na różne sposoby, zazwyczaj płacisz prowizję faktorową w wysokości od 1% do 5% całkowitej kwoty faktury za ustalony okres czasu, aż do momentu zapłaty przez klienta. Niektóre firmy pobierają również dodatkowe opłaty, takie jak prowadzenie konta, opłaty ACH lub opłaty za anulowanie.
Kiedy obliczasz opłaty za faktoring długu w RRSO, często okazuje się, że są one drogie, szczególnie w porównaniu z pożyczkami SBA lub bankowymi.
Nie nadaje się dla wszystkich firm
Faktoring dłużny jest dobrą opcją dla firm typu business-to-business, ponieważ ich sprzedaż opiera się na fakturach. Inne firmy nie będą jednak kwalifikować się do tego rodzaju finansowania.
Jeśli Twoja firma sprzedaje produkty lub usługi bezpośrednio konsumentom, będziesz musiał rozważyć alternatywne opcje pożyczki w celu uzyskania szybkiej gotówki.