Załóż niepubliczny żłobek Warszawa

Jeśli masz dużo cierpliwości i pasji do pracy z dziećmi, założenie żłobka Warszawa może być dla Ciebie sprawą. Przekonasz się, że istnieje wiele zasad i przepisów dotyczących przedszkola, które musisz spełnić.

Tak więc, aby to ułatwić, oto kompletny przewodnik do rozpoczynania pokoju dziecinnego w kilku krokach:

Ustal regulamin żłobka.
Praca z dziećmi oznacza, że ​​należy przestrzegać surowych zasad i przepisów. Tutaj przedstawiamy obowiązki prawne i odpowiadamy na pytania, aby pomóc Ci osiągnąć sukces w niepublicznym żłobku lub przedszkolu. Punkt akcji To naprawdę świetna zabawa, ale możesz użyć tego narzędzia do sprawdzania kariery, aby mieć pewność, że prowadzenie pokoju dziecięcego jest odpowiednie dla Ciebie.

1) Po pierwsze, jakich kwalifikacji potrzebuję, aby otworzyć żłobek? Aby otworzyć żłobek, nie musisz mieć żadnych odpowiednich kwalifikacji w zakresie opieki nad dziećmi ani żłobka, o ile Twój zespół pracowników spełnia określone kryteria. Potrzebna będzie jednak silna głowa do biznesu i doskonała dbałość o szczegóły. Bezpieczne prowadzenie pokoju dziecinnego oznacza zawsze przestrzeganie odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a koordynacja będzie wymagała wielu rzeczy, więc pomoże być dobrym w wielozadaniowości. Jeśli planujesz samodzielnie zarządzać żłobkiem, będziesz potrzebować kwalifikacji i doświadczenia w opiece nad dziećmi. Kierownik przedszkola musi mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie jako wykwalifikowana pielęgniarka, 1-2 lata w roli nadzorczej oraz odpowiednie kwalifikacje w żłobku lub przedszkolu.

2) Następnie, jak znaleźć wykwalifikowany personel żłobka przedszkola? Wszyscy członkowie personelu muszą zostać uznani za „odpowiednich” do opieki nad dziećmi. Oznacza to, że będą mieli odpowiednie kontrole policyjne. Co najmniej połowa Twojego personelu będzie musiała posiadać kwalifikacje na poziomie co najmniej 2 dla placówki opieki dziennej. Punkt akcji Skorzystaj z rządowego narzędzia do kwalifikacji na wczesnym etapie, aby sprawdzić, czy czyjeś kwalifikacje pozwalają mu pracować we wczesnych latach: wyszukiwarka kwalifikacji Możesz reklamować pracowników w lokalnej gazecie na specjalnej stronie internetowej.

3) Ilu pracowników będę musiał zatrudnić do placówki jaką jest niepubliczny żłobek Warszawa?
Liczba zatrudnionych pracowników zależy od liczby dzieci pozostających pod Twoją opieką. Maksymalna liczba dzieci w grupie nie powinna przekraczać 26. Krajowe standardy dotyczące opieki dziennej i opieki nad dziećmi (2003) ustalają następujące minimalne liczby pracowników:

– Dla dzieci w wieku do 2 lat: 1 pracownik na każde troje dzieci
– Dzieci w wieku 2-3 lat: 1 członek personelu na każde czworo dzieci
– Dzieci w wieku 3-7 lat: 1 pracownik na każde ośmioro dzieci

4) Jakie urządzenia sanitarne będę musiał dostarczyć do miejsca jakim jest niepubliczny żłobek Warszawa?
Przepisy krajowe dotyczące opieki dziennej i opieki nad dziećmi stanowią, że co 10 dzieci w wieku powyżej 2 lat należy zapewnić przynajmniej jedną umywalkę z ciepłą i zimną wodą.

5) Wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.
Wszyscy członkowie personelu w miejscu jakim jest niepubliczny żłobek Warszawa będą musieli przejść pełne szkolenie BHP i wprowadzić się w procedurę ochrony dziecka w ciągu tygodnia od pracy. Twoje pomieszczenia muszą być „bezpieczne”, a meble i wyposażenie, takie jak sprzęt do zabawy, muszą być dobrze utrzymane i spełniać brytyjskie normy bezpieczeństwa.

6) Jak mogę zarejestrować swoje przedszkole i żłobek w Warszawie? Zanim otworzysz drzwi i powitasz rodziny, musisz zarejestrować swoją firmę żłobkową. Aby się zarejestrować, musisz być w stanie wykazać, że spełniasz „14 norm krajowych”. Aby ubiegać się o rejestrację, musisz mieć ukończone 18 lat i mieć prawo do pracy w Warszawie i w Polsce.